Parafialna Grupa modlitewna św. Ojca Pio

„Nic bardziej nie może nas czynić naśladowcami Chrystusa jak troska o innych. Jeśli nie troszczymy się o bliźnich to oddalamy się od obrazu Chrystusa.” Te słowa Ojca Pio, mimo iż wypowiedziane przeszło pięć dekad temu, zachowują wciąż swoją aktualność i stanowią swego rodzaju odpowiedź na zadawane tak często przez nas, współczesnych, pytanie: Jak żyć? Jak żyć w świecie, rozdartym między arogancją a ignorancją, między rozpaczą a postawą skrajnie hedonistyczną?

Być może właśnie ta intuicja św. o. Pio skłoniła nas do refleksji nad naszą postawą życiową, w wyniku czego powstała grupa modlitewna o. Pio. Zachęceni do pójścia śladami tego wielkiego Świętego gromadzimy się na comiesięcznych Mszach i nabożeństwach modlitewnych, sprawowanych w duchu ewangelicznego przykazania miłości do Boga i bliźniego. Kształtowanie świadomości, że nie żyjemy na darmo lub przypadkowo, ale z zamiarem troski o innych, dokonuje się w naszej wspólnocie przez modlitwę i sakramenty święte oraz przez świadczenie dobra na rzecz innych.

Przebieg wspólnie przeżywanych nabożeństw ma swoją ustaloną strukturę i charakter: Spotkania wspólnotowe rozpoczynają się modlitwą różańcową, po której następuje Msza św., a tuż po niej wieczór modlitw za wstawiennictwem św. O. Pio przed Najświętszym Sakramentem.

Członkowie naszej grupy modlitewnej uczestniczą ponadto w ciągu roku w wydarzeniach parafialnych i diecezjalnych takich jak dni skupienia, rekolekcje oraz spotkania formacyjne. Dodatkowo, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, powierzamy Matce Najświętszej sprawy Kościoła, zarówno lokalnego jak i powszechnego, ufając w Jej macierzyńską opiekę. Obok spotkań wspólnotowych o charakterze katechetyczno-modlitewnym każdy z nas rozwija indywidualnie powinność miłości czynnej wobec innych, tak aby, zgodnie z apelem Ojca Pio, coraz bardziej stawać się wiernym naśladowcą Chrystusa.

Z życzeniami wszelkiego dobra od Boga i ludzi oraz z gorącym zaproszeniem do wspólnej modlitwy:
Grupa modlitewna św. Ojca Pio przy parafii św. Alberta w Zielonej Górze

Wieczór Dziękczynienia 18.06.2024 r.

Wieczór Dziękczynienia 18.06.2024 r.

Przed nami ostatnie spotkanie modlitewne w towarzystwie św. Ojca Pio. Doszliśmy do celu naszej rocznej formacji duchowej. Z czym zostawi nas Jezus? Zostawi nas z apelem o miłość wobec nieprzyjaciół….

Wieczór zadośćuczynienia i uwolnienia od zła 21.05.2024

Wieczór zadośćuczynienia i uwolnienia od zła 21.05.2024

W wieczór zadośćuczynienia i uwolnienia od zła trwaliśmy wraz ze św. Ojcem Pio na modlitwie, aby wyznać Bogu naszą deklarację o stanowczym odejściu od wszystkiego, co nas od Niego oddziela….

Wieczór uwielbienia 16.04.2024

Wieczór uwielbienia 16.04.2024

Modlitwa uwielbienia powoli odchodzi do lamusa. Kto z nas, wojując z losem, nie zadał Bogu pytania: Dlaczego mam Ciebie uwielbiać, skoro w(okół) nas dzieje się tyle zła i rozlewa się…

Wieczór modlitwy za dzieci i młodzież 20.02.2024 r.

Wieczór modlitwy za dzieci i młodzież 20.02.2024 r.

Modlitwa za dorosłe dzieciPanie Jezu, dziękuję Ci za moją Rodzinę, za to wszystko co czynisz w mym domu. Dziękuję Ci za moje drogie dzieci. Z radością ale i niepokojem spoglądam…

Czas Łaski 3.02.2024 r.

Czas Łaski 3.02.2024 r.

Ostatni już raz zgromadziliśmy się w pierwszą sobotę miesiąca prowadzeni przez Niepokalaną, aby przez Jej wstawiennictwo powierzać Jezusowi nasze sprawy i sprawy Kościoła. Trwaliśmy w modlitwie pierwszosobotniej od października ubiegłego…

Wieczór modlitwy o łaskę uświęcenia rodzin 16.01.2024 r.

Wieczór modlitwy o łaskę uświęcenia rodzin 16.01.2024 r.

Bez zawierzenia naszych rodzin miłosiernemu Sercu Jezusa bylibyśmy skazani na porażkę. Każdy z nas wie, z iloma przeciwnościami losu musimy mierzyć się we współczesnym świecie, ile zasadzek Złego jest zastawionych…

  • 1
  • 2