Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (26.05.2024 r.)

  1. Zapraszamy do piątku włącznie na nabożeństwa majowe o 18.00, od soboty nabożeństwa czerwcowe. Podczas Oktawy Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe o 18.00, od piątku 7 czerwca o 18.15.
  2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św.: 7.00, 8.45, 10.00, 11.15 – Suma z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy, 16.30 i 18.30. Trasa procesji do kościoła pw. św. Stanisława Kostki. Na Os. Łężyca Msza św. i procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy o 9.00. Zachęcamy do wspólnego religijnego świadectwa wiary.
  3. W czwartek w parafii pw. Ducha Świętego odbędzie się Zielonogórskie Uwielbienie. Rozpoczęcie o 19.45.
  4. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna wokół świątyni na zakończenie nabożeństwa, następnie Msza św. wieczorna.
  5. W piątek Godzina Miłosierdzia o 15.00 z okazją do spowiedzi św.
  6. Na najbliższy piątek korzystając z uprawnień, jako proboszcz, Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii, udzielam dyspensy od zachowania czwartego przykazania kościelnego.
  7. W I sobotę miesiąca nabożeństwo o 8.00, następnie Msza św. ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca, później spotkanie formacyjne w sali parafialnej.
  8. Polecamy prasę katolicką: tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia.

Zygmunt Zimnawoda
proboszcz

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia. Pobierz tutaj.

Pochówek dzieci utraconych odbędzie się w piątek 31 maja br. o 12.40 na cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej /stara część/, rozpoczęcie w kaplicy cmentarnej.

Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w parafii pw. św. Jadwigi w piątek 7 czerwca br. o 19.00, w kościele. Czas trwania do 23 czerwca, spotkania weekendowe.

Spotkanie mężczyzn pt. „Stworzony do zwycięstwa” odbędzie się 8 czerwca br. o 9.30 w parafii pw. św. Stanisława Kostki. Prelegentem będzie Michał Piekara /trener, lider, mąż i ojciec/.

W gablocie umieszczone są plakaty zapraszające: 1/ młodzież na LEDNICĘ;  2/ wszystkich chętnych na Pierwszą Pieszą  Pielgrzymkę Międzyparafialną; 3/ pary niesakramentalne na rekolekcje. Kontakt i szczegóły na plakacie.