Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2023 r.)

 1. Witamy w naszej Wspólnocie Ks. dra Piotra Bartoszka i życzymy światła Ducha Świętego. Plan spotkań rekolekcyjnych w gablocie i na stronie internetowej parafii, łącznie z planem spowiedzi rekolekcyjnej.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45.
 4. W czwartek od 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
 5. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00.
 6. Droga Krzyżowa w piątek: o 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych, o 19.15 (po Mszy św. wieczornej) dla młodzieży, (w Łężycy o 17.30).
 7. W piątek wyruszą ekstremalne Drogi Krzyżowe. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową: edk.w.zgora.pl
 8. Najbliższa sobota – pierwsza miesiąca, nabożeństwo o 8.00, następnie Msza św. ze Zmianą Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Wspólnoty.
 9. W sobotę 1 kwietnia o 16.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. inaugurująca sezon żużlowy drużyny Falubazu Zielona Góra. Zapraszamy szczególnie Kibiców.
 10. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego można nabyć wielkanocny paschalik, dzieło Caritas diecezjalnej, który posłuży nam podczas wielkosobotniej liturgii oraz będzie jednym z religijnych symboli wielkanocnego, świątecznego stołu. Cena 20 zł. Dochód przeznaczony jest na remont i doposażenie Schroniska dla bezdomnych w Żukowicach.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa, przygotowane przez Wspólnotę Żywego Różańca palmy będzie można nabyć przed Mszą św.
 12. Trwamy na modlitwie o uszanowanie świętości Jana Pawła II, w tej intencji będzie odprawiona Miejska Droga Krzyżowa, za tydzień, w Niedzielę Palmową. Rozpoczęcie o 19.00 przy Konkatedrze św. Jadwigi i trasa do kościoła pw. Ducha Świętego. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.
 14. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia, owocnych duchowo Rekolekcji.

Zygmunt Zimnawoda
proboszcz