Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU (3.12.2023 r.)

 1. Przed błogosławieństwem i rozesłaniem poświęcenie adwentowych wieńców, niech gromadzą nas na codziennej modlitwie o moc miłości w naszych Rodzinach oraz o pokój na świecie, oraz poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki w bocznej kaplicy.
 2. Jutro pierwsza grudniowa katecheza przedchrzcielna o 19.15 w sali parafialnej. Kolejny cykl katechez w lutym 2024.
 3. Zapraszamy z lampionami na Roraty: dorosłych na 6.30 oraz dzieci na 18.30 (w tym tygodniu roraty dla dzieci w poniedziałek i środę). Pozostałe dni powszednie tygodnia Msza św. wieczorna z dnia Adwentu.
 4. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza podczas Adwentu, od poniedziałku do piątku, na wspólną Jutrznię z rozmyślaniem. Miejscem modlitwy będzie sala św. Jana Pawła II, od 5.50 do 6.30.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa o powołania. Po Mszy św. wieczornej Różaniec prowadzony przez mężczyzn i młodzież męską.
 6. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nabożeństwo Godziny Łaski o 12.00. Wieczór z Niepokalaną rozpocznie się o 18.00. Po Mszy św. wieczornej AKATYST.
 7. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00 z okazją do spowiedzi św.
 8. Zaproszenia na kolędę składamy do skarbony przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
 9. Za tydzień będą do nabycia Świece Caritas na stół wigilijny i świąteczny.
 10. Poświęcenie medalików dla dzieci Komunijnych za tydzień na Mszy św. o 12.30.
 11. Polecamy prasę katolicką: tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.
 13. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego Adwentu.

Zygmunt Zimnawoda
proboszcz

W piątek, 15 grudnia br. o 19.00 w parafii pw. Ducha Świętego rozpocznie się przygotowanie dorosłych do bierzmowania. Terminarz dalszych spotkań zostanie podany na pierwszym spotkaniu.