Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
I NIEDZIELA ADWENTU
27.11.2022

 1. Dziękujemy Ks. Arturowi ZARAŚ za obecność, słowo i świadectwo. Po Mszach św. można nabyć u Ks. Artura kalendarz, a ofiary przeznaczone są na wsparcie Parafialnego Domu Dziecka. Jest to zbiórka w ramach Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Przed błogosławieństwem i rozesłaniem poświęcenie adwentowych wieńców, które: niech gromadzą nas na codziennej modlitwie o moc miłości w naszych Rodzinach oraz o pokój na świecie.
 3. Zapraszamy z lampionami na Roraty: dorosłych na 630 oraz dzieci na 1730 (dla dzieci od poniedziałku do piątku, przez trzy tygodnie Adwentu).
 4. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa o powołania. Po wieczornych Roratach Różaniec mężczyzn.
 5. W piątek Godzina Miłosierdzia o 1500 z okazją do spowiedzi św. Ciąg dalszy spowiedzi pierwszopiątkowej od 1630. Kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna.
 6. W I sobotę miesiąca Nabożeństwo o 800, następnie Msza św. ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Wspólnoty.
 7. Poświęcone opłatki i Świece Caritas będą od następnej niedzieli przez cały Adwent. W pilnej potrzebie opłatka do wysłania zapraszamy do zakrystii.
 8. Zaproszenia na kolędę składamy do skarbony przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Książeczka modlitewna Grupy O. Pio niech służy w osobistej i wspólnotowej modlitwie.
 9. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania rozpoczniemy w naszej parafii za tydzień – 4 grudnia Mszą św. o 1115. Po Mszy św. spotkanie w Sali św. Jana Pawła II.
 10. Polecamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.
 12. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego Adwentu.

ks.  Zygmunt Zimnawoda
proboszcz