Ogłoszenia Duszpasterskie

         Ogłoszenia Duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

       

                                             12 VIII 2018

                                                                                                                              

 

 1. Jutro, 13 sierpnia zapraszamy na Czuwanie Fatimskie w kościele na Os. Łężyca. O 1900 Msza św. Następnie Różaniec i procesja z Figurą Matki Bożej.
 2. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę wakacyjną. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie wianków, pierwocin tegorocznych zbóż, kwiatów, ziół i owoców. Przed Mszą św. będzie można nabyć wiązanki z kwiatów i ziół przygotowane przez wspólnotę Żywego Różańca.
 3. W tym dniu, w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie Uroczystość dożynkowa. Zachęcamy do udziału w przeżywanym Roku Jubileuszowym.
 4. Ten dzień to także Uroczystość Odpustowa naszej Matki kościołów – Katedry. Trwa ciągle jej remont po tragicznym pożarze. Wieczorem 15 sierpnia br. o 2000, na placu przy gorzowskiej katedrze odbędzie się koncert. Dla katedry i jej sympatyków zagrają „Skaldowie”.
  Można wesprzeć remont katedry wysyłając SMS pod numer 72052 z dopiskiem KATEDRA.
 5. We czwartek dzień Imienin Biskupa Stefana Regmunta. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.
 6. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” z diecezjalnymi dodatkami.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.
 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Wszystkim Parafianom
  i Gościom obfitości Bożych darów. Dzieciom i młodzieży Bożych wakacji.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Zygmunt Zimnawoda                                                                                                                                            proboszcz

Jutro, w poniedziałek  o godz. 15.00 w salce parafialnej odbędzie się bezpłatne spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Zadbaj o zdrowie”. Zaproszenia, z bliższą informacją, można otrzymać w zakrystii.