• baner2

Category: Duszpasterze

Powołania z parafii

ks. Andrzej Pytlik (ur. 10 sierpnia 1992 w Zielonej Górze) – święcenia prezbiteratu przyjął w gorzowskiej katedrze 27 maja 2017 roku.



ks. kan. Zygmunt Zimnawoda – proboszcz – dziekan – wikariusz biskupi

Urodzony 20 września 1962. Pochodzi z Gorzowa Wlkp.
Chrzest, I Komunię św., Bierzmowanie i 11 lat służby ministranckiej i lektorskiej wraz z funkcją prezesa ministrantów spędził w parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp.
Po szkole podstawowej uczeń Technikum Samochodowego przy Zespole Szkół Budowlanych w Gorzowie Wlkp. W 1977 zmienił miejsce zamieszkania, a jego nową…



ks. prałat kan. Eugeniusz Jankiewicz – rezydent

Urodzony 28 kwietnia 1947 w Węglińcu k. Zgorzelca. Absolwent WSD w Paradyżu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1975.

W parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze jest rezydentem, pomaga w pracach duszpasterskich od lipca 2015 roku.

Imieniny obchodzi 30 grudnia.

Więcej: http://www.encysol.pl/wiki/Eugeniusz_Jankiewicz



ks. Dariusz Wytrykowski – wikariusz

Urodzony 30 listopada 1987. Pochodzi z parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze (Dekanat Zielona Góra – Podwyższenia Krzyża Świętego). Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk bpa Stefana Regmunta 26 maja 2012 roku.

Posługę wikariusza w parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze rozpoczął w sierpniu 2019 roku.

Imieniny obchodzi 19 grudnia.



ks. Krzysztof Hojzer – wikariusz; egzorcysta w diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk bpa Adama Dyczkowskiego 26 maja 2007 roku. W roku 2012 zakończył doktoranckie studia specjalistyczne na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu w zakresie teologii duchowości. Od 2013 roku pełni posługę kapelana Aresztu w Zielonej Górze. Sprawuje także opiekę duchową jako Duszpasterz Akademicki Stypendystów „Dzieła Nowego Tysiąclecia” ; jest spowiednikiem sióstr w zgromadzeniach…



Dotychczasowi duszpasterze

Obecni:

Proboszcz:
ks. kan. Zygmunt Zimnawoda – od 1 lipca 2014 r.

Wikarzy:
ks. Krzysztof Hojzer – od 2016 r.
ks. Dariusz Wytrykowski – od 2019 r.

Rezydent:
ks. prałat kan. Eugeniusz Jankiewicz – od 2015 r.