Pielgrzymka do Meksyku21 lutego 201621 lutego 2016admin
Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe w Meksyku

Pielgrzymka organizowana przez parafie:
pw. św. Anny w Bytomiu
i pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze.

Biuro Turystyczne MISTRAL z Katowic.

MEKSYK
10 – 24.11.2016

 

1 dzień Wyjazd z miejsca zbiórki w Zielonej Górze – parafia św. Alberta, Żródlana 33 Transfer na lotnisko w Warszawie Lot samolotem rejsowym do Mexico City via Paryż (06:40-09:10/13:30-18:40) Powitanie w Meksyku, transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2 dzień Śniadanie
Meksyk- historyczne centrum miasta z Placem Zocalo z Palacio Nacional, Katedra Metropolitalna i widokiem na pozostałości Azteckiej Świątyni.
Paseo de la Reforma- jedna z najwspanialszych ulic Mexixo City. Narodowe Muzeum Antropologii.
Pływające ogrody Xochimilico -rejs po dawnych azteckich kanałach, czas umili nam śpiew Mariachis. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień Śniadanie
Tepotzotlan – miasto godne uwagi ze względu na zabytki misyjne. Zwiedzanie klasztoru Św. Ksawerego oraz Muzeum Wicekrólestwa.
Queretaro – miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Miasto to, jest również świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii Meksyku. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień Śniadanie
Guadelupe- najważniejsze Sanktuarium Ametyki Łacińskiej- Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Tepeyac z kaplica. Teotihuacan– stanowisko archeologiczne ze Świątynią Quetzalcoatla, Piramidą Księżyca, Piramidą Słońca, Aleją Zmarłych. Zwiedzanie warsztatu obróbki obsydianu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień Śniadanie Przejazd w kierunku Puebla przez wioski Cholula (w czasach prekolumbijskich było to święte miasto, do którego ciągnęły pielgrzymki, a także ważne centrum handlowe) i Tonantzintla. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień Śniadanie Villahermosa – Park Olmeków – kompleks archeologiczno-przyrodniczy.Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień Śniadanie
Palenque – dziś to stanowisko archeologiczne owiane tajemnicą, uroczyste, dobrze zachowane, we wspaniałej oprawie, jaką daje mu las zwrotnikowy. Zwiedzanie: Piramidy Inskrypcji, która była grobowcem króla Pakala Wielkiego, Świątynia Krzyża, Ulistnionego Krzyża, pałac Gubernatora ze słynną wieżą obserwacyjną, boisko do gry w pelotę oraz półgodzinny spacer przez dżunglę. Wodospady
Aqua Azul – kilkanaście zapierających dech w piersiach wodospadów ukrytych w dżungli (możliwość kąpieli).
San Cristobal de las Casas – miasto, ze względu na swe polożenia przez wieki było odizolowane od reszty kraju, przez co zachowało swój kolonialny urok. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień Śniadanie
San Juan Chamula – wycieczka w te strony pozwala poznać połączone tradycje chrześcijańskie i prekolumbijskie mieszkańców posługujących się językiem Cocylów. Tutejsze fiesty i targi we wsi uchodzą za jedne z najciekawszych w kraju. Półtoragodzinny rejs motorówkami Kanionem Sumidero wzdłuż koryta rzeki Grijava. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

9 dzień Śniadanie
Mitla miasto zmarłych, niegdyś kwitnący ośrodek ceremonialny Zapoteków, a później Misteków, w którym powstały bogato zdobione, malowane na czerwono pałace władców. Misterne mozaiki geometryczne z Mitli nie mają sobie równych w całym kraju.
Santa Maria del Tule- miasteczko z największym drzewem w Meksyku. Wizyta w wytwórni Mezcal-u (tequili z robakiem).
Oaxaca- jedno z najlepiej zachowanych miast kolonialnego Meksyku; spacer po centrum miasta z katedra i kościołem Santo Domingo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

10 dzień Śniadanie
Monte Alban- najwspanialsze miasto Zapoteków, wybudowane na wzgórzu, z którego roztacza się widok na dolina Oaxaca. Puebla- czwarte, co do wielkości miasto Meksyku, slynie przede wszystkim z pięknych płytek ceramicznych typu talavera, które zdobią tutejsze ściany, kopuły i wnętrza. Zwiedzanie: Zocalo- klasztor Santo Domingo z Kaplica Różańcową. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 11 dzień Śniadanie
Przejazd przez Cuernavaca – jedno z najstarszych miast Meksyk, zwane również miejscem szepczących drzew.
Taxco – symbol kolonialnego bogactwa kraju. Zwiedzanie m.in.: Kościoła Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

12 dzień Śniadanie
Acapulco – zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

13 dzień Śniadanie Acapulco – czas wolny na plażowanie. Po południu, rejs statkiem wzdłuż Zatoki Acapulco, gdzie zobaczymy rezydencje znanych aktorów i piosenkarzy. Oprócz tego, zobaczymy słynne skoki ze skały Quebrada. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

14 dzień/ 15 dzień  Śniadanie. Przejazd do Mexico City. Transfer na lotnisko. Lot samolotem rejsowym do Warszawy via Paryż (21:10-14:25/16:00-18:10)

Powrót do Zielonej Góry

 

CENA: 1.580 USD + 3.950 PLN
ZAWIERA:

  • transfer na lotnisko
  • przeloty do Meksyku via miasto europejskie
  • 13 obiadokolacji
  • 13 śniadań
  • przejazdy na terenie Meksyku klimatyzowanym autokarem
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • rejs łodzią w Xochimilico
  • opiekę pilota i polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie NW i KL
  • system audio guide

Cena nie zawiera zwyczajowych napiwków dla lokalnej obsługi, prosimy o przeznaczenie kwoty ok. 50 USD na ten cel.

Program wyjazdu stanowi autorską własność intelektualną i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) – są chronione prawem.