Schola dziecięca2 sierpnia 20143 września 2016admin

Parafialna schola dziecięca „Alberciaki” odrodziła się w październiku 2013 roku. Wokaliści wyłonili się spośród dzieci uczestniczących w nabożeństwach różańcowych. Najmłodsi to czterolatkowie, a najstarsi dwunastolatkowie. Od tej pory spotykają się w każdą sobotę o godz. 11.00 w salce na plebanii. Utrwalają swój repertuar, poznają nowe pieśni oraz poszerzają wiedzę o Mszy świętej, modlitwie, a także życiu świętych. Co niedzielę grają i śpiewają podczas Mszy świętej o godz. 12.30. Angażują się również w jej oprawę poprzez czytanie czytań, modlitwy powszechnej oraz śpiew psalmu.

Oprócz modlitwy i śpiewu „Alberciaki” wyróżnia to, że lubią ze sobą spędzać dużo czasu. Jesteśmy wspólnotą, dlatego spotykamy się co pewien czas w sali zabaw lub na basenie. W czerwcu 2015 roku wyjechaliśmy do Wrocławia, aby podziwiać tamtejsze zoo i afrykarium. Jeśli tylko pogoda na to pozwala rozpalamy ognisko i pieczemy smaczne kiełbaski. Zdjęcia z tych wszystkich wydarzeń zobaczyć można w Galerii. Dotychczas naszym największym dokonaniem był występ na scenie podczas XIX Festynu Parafialnego w naszej parafii.

Wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w naszej parafialnej scholi „Alberciaki” zapraszamy w każdą sobotę o godz. 11.00 w sali domu parafialnego lub po Mszy św. o godz. 12.30 w każdą niedzielę. Zainteresowani mogą również pisać: [email protected]

„Śpiewać każdy może….”, a Alberciaki dodają jeszcze: „i w każdym wieku!” 🙂

alberc

alber