Akcja Katolicka2 sierpnia 20143 września 2016admin

Akcja Katolicka. Istnieje od 1996 roku. Pierwszym jej asystentem był śp. Ks. Czesław Kroczak. Akcja Katolicka w naszej parafii jest pomysłem ludzi świeckich, oni też zasadniczo nadają jej kształt.

Pogłębianie wiary na płaszczyźnie wiedzy, wspólnoty jak i działania. Inicjowanie bardzo wielu przedsięwzięć, włączanie nowych osób w wspólnie tworzone dzieło w miarę wolnego czasu, możliwości i umiejętności. Od 13 lat koordynujemy pracę tworząc nasze parafialne pismo „Brata Alberta”. Organizujemy słynne w mieście festyny, koncerty, Dni Papieskie, pielgrzymki, prowadzimy swoje biuro oraz Parafialne Pośrednictwo Pracy. Dekorujemy świątynię, prowadzimy nabożeństwa, uczestniczymy w wielu inicjatywach diecezjalnych i krajowych AK. Istniejemy w mediach, wiele naszych inicjatyw pokazujemy na stronie www.zg.ak.org.pl

Akcja Katolicka

Do Akcji Katolickiej mogą czuć się zaproszeni wszyscy, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i to zarówno na płaszczyźnie wiedzy, wspólnoty jak i działania. Poza dyskusją i poszerzeniem wiedzy można porozmawiać w mniejszej grupie, zawrzeć nowe znajomości czy też odnowić stare. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w II niedzielę. Rozpoczynają się Mszą św. o godz. 11.00. Po niej czas dla rodziny by o 16.00 wrócić na popołudniowe niedzielne akcyjne spotkanie przy kawie i herbacie. Głównym elementem każdego spotkania jest krótki wykład zaproszonego gościa, a po nim możliwość dyskusji. W ciągu miesiąca Akcja podejmuje działania wynikające głównie z potrzeb duszpasterskich i parafialnych. Każdy pomaga włączając się w wspólnie tworzone dzieło w miarę wolnego czasu, własnych możliwości i umiejętności.

Autor: Urszula Furtak