Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

29 Listopada A.D. 2015

 1. Rozpoczęliśmy nowy Rok Liturgiczny i duszpasterski. Niech nowe życie w Chrystusie będzie naszym osobistym i wspólnotowym wysiłkiem duchowym.
 2. Od jutra zapraszamy na Roraty: o 630 /od poniedziałku do soboty/  i 1730 /od poniedziałku do piątku z udziałem dzieci, które zapraszamy z lampionami/. W sobotę Msza św. z niedzieli o 1830.
 3. Poświęcone opłatki z życzeniami od Ks. Biskupa do nabycia w bocznej kaplicy. Ofiary za opłatki przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.
 4. Pod chórem można nabyć Świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą 5 zł, za dużą 12 zł.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornych roratach modlić się będziemy za powołanych i o powołania.
 6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od 1700.
 7. W I sobotę miesiąca Msza św. dla Żywego Różańca o 830, następnie spotkanie na sali.
 8. Polecamy prasę katolicką:  „Niedziela” i „Gość Niedzielny” z diecezjalnymi dodatkami.
 9. Pod chórem  do zabrania przygotowana forma zaproszenia kolędowego. Prosimy o pomoc w zaplanowaniu kolędy poprzez złożenie rodzinnego czy osobistego zaproszenia do 20 grudnia br.
 10. Informujemy już dziś, że rekolekcje adwentowe są zaplanowane od III Niedzieli Adwentu tzn. od 13 do 16 grudnia br. Wtedy będzie również czas spowiedzi świątecznej.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.
 12. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, wszystkim Parafianom i Gościom owocnego, w duchowe przeżycia, Adwentu.

ks. Zygmunt Zimnawoda
proboszcz

 

Zapraszamy serdecznie na spotkanie informacyjne związane z orzeczeniami o nieważności małżeństwa. Tegoroczny Synod Biskupów podejmował między innymi temat par niesakramentalnych – chcielibyśmy stworzyć możliwość rozmowy, zadawania pytań oraz konsultacji z pracownikiem sądu biskupiego z ks. Rafałem Szwają. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 6 grudnia o godz. 17.00 w Zielonej Górze w sali nad księgarnią św. Antoniego.