Katechezy dla Dorosłych i Młodzieży18 października 201618 października 2016JL-admin

Katechezy Drogi Neokatechumenalnej ruszają w naszej parafii Św. Alberta Chmielowskiego

Po raz kolejny rozpoczynają się katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla młodzieży i dorosłych w parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze. Szukanie sensu życia i zrozumienia własnej historii to dziś częste ludzkie rozterki.

Proboszcz oraz katechiści świeccy zapraszają na katechezy, które rozpoczną się w niedzielę 23 pazdziernika o godzinie 19:15.

Jeśli szukacie sensu życia, macie problemy z dogadaniem się z najbliższymi, nie możecie wyjść z nałogów, nie rozumiecie dzisiejszego Kościoła, jesteście słabi lub macie wszystko, ale nie wiecie, co zrobić z życiem – katechezy Drogi Neokatechumenalnej są dla was.

Katechezy będą się odbywać we wtorkii i czwartki przez 5 kolejnych tygodni o godzinie 19:15, po mszy wieczornej.

Ciężko dziś znaleźć wsparcie w codziennych problemach. Droga Neokatechumenalna odpowiada na dzisiejsze problemy
i pytania odwołaniem do Pisma Świętego, liturgii i wspólnoty chrześcijańskiej.

Droga Neokatechumenalna nie jest ruchem, czy stowarzyszeniem, lecz narzędziem w łonie parafii, by na nowo przywieść do wiary ludzi, którzy ją porzucili.

Zapoczątkowana w latach sześćdziesiątych w jednym z ubogich przedmieść Madrytu, przez Kiko Argüello i Carmen Hernández, została poparta przez arcybiskupa Madrytu Casimiro Morcillo, który dostrzegł w tej pierwszej grupie rzeczywiste odkrycie Słowa Bożego i praktyczną realizację odnowy liturgicznej, wprowadzanej wówczas przez Sobór.

Dziś Droga rozprzestrzeniła się na ponad 900 diecezji w 105 krajach, gdzie w 6 000 parafii istnieje 20 000 wspólnot – w naszej parafii działają 4 wspólnoty.